BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x

Politike

Sali Berisha i përkëdhelur i Moskës, ja si mediat në Rusi i dhanë jehonë dhunës ndaj kryefoltoristit dhe kritikuan Samitin e BE në Tiranë

Sali Berisha i përkëdhelur i Moskës, ja si mediat në Rusi i

Samiti i mbajtur dje në Tiranë midis BE dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor konfirmoi siç thanë edhe vetë liderët, se ky rajon i përket vetëm Europës. E teksa drejtuesit më të lartë të Bashkimit Europian rikonfirmuan mbështetjen e BE për Ballkanin Perëndimor, liderët e rajonit u angazhuan për integrimin e mëtejshëm me Unionin. Por e gjithë kjo panoramë që riafirmoi vlerat perëndimore në zemër të Ballkanit, paraqitet e përmbysur në aparatin qendror të propagandës ruse. Media “Russia Today”, e cila në shumë vende të Europës është shpallur “non grata” si burim i informacioneve të rreme mbi agresionin rus në Ukrainë, që pati arritur deri aty sa të tallej me civilët e vrarë në Ukrainë, është fokusuar gjerësisht te ngjarja europiane. Në përmbledhjen informative, gazetarja e “Russia Today”, raporton se samiti BE-Ballkani Perëndimor po zhvillohet në një rajon që nuk ka më interes për integrimin europian. Samiti sipas “Russia Today”, mbahet në një rajon ku qytetarët nuk kanë aspak besim te institucionet e Bashkimit Europian. Por BE, sipas propagandës ruse, e zhvilloi gjithsesi samitin për të ruajtur ndikimin e saj në rajon dhe shmangur influencat ruse. Një gënjeshtër kjo po aq e madhe sa edhe shpallja e agresorëve rusë në Ukrainë si heronj, sepse vetë institucionet më të besuara europiane konfirmojnë vitet e fundit se shqiptarët janë populli më proeuropian. Në anë tjetër, “Russia Today” raporton me video protestën e Berishës duke shfaqur shqetësimin për tensionet që ka shkaktuar në Tiranë dhuna ndaj Sali Berishës. “Sulmohet Sali Berisha! Tension në qendër të Tiranës”, është kryetitulli i “Russia Today”, e cila përpiqet të demonizojë kryeqytetin shqiptar. “Ish-presidenti i Shqipërisë Sali Berisha, i cili drejton demonstratat e opozitës në këtë qytet, është sulmuar në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Qeveria ka ndaluar hyrjen në vendin ku mbahet sot Samiti BE-Ballkani Perëndimor”, shkruan më tej Russia Today.

Më të lexuarat