BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

Sali Berisha kërcënon gjykatën se nuk do njohë vendimin për Statutin e PD, akuzon Alibeajn se po bën pazare me Ramën

Sali Berisha kërcënon gjykatën se nuk do njohë vendimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar dje se nuk e njeh vendimin e Gjykatës së Apelit. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Sali Berisha mbërriti rreth orës 10:30 ditën e djeshme në selinë blu për të votuar për kreun e ri të Partisë Demokratike. Pas votimit në një prononcim për mediat, ai theksoi se shihet drita e shpresës për të ardhmen, ndërsa i patrembur nga vendimi i gjykatës së Apelit që do të përcaktojë fatin e Partisë Demokratike, tha se nuk ka asgjë që e ndal këtë mision historik.“Nuk ka vendim që mund të ndalë këtë mision historik të demokratëve shqiptarë”, deklaroi Berisha. Ndër të tjera, ish-kryeministri Sali Berisha vijoi më tej duke u bërë thirrje anëtarëve të marrin pjesë në procesin e zgjedhjes së kreut të Partisë Demokratike. Ai theksoi, se ky është një proces historik jo vetëm për Partinë Demokratike, por edhe për mbarë Shqipërinë dhe shqiptarët.“Së pari përshëndes demokratet dhe demokratët, komisionerët e 108 qendrave të votimit në mbarë Shqipërinë dhe i uroj të marrin pjesë të gjithë në këtë proces historik, jo vetëm për Partinë Demokratike, por edhe për Shqipërinë dhe të votojnë sipas vullnetit të tyre të lirë, të votojnë sipas ndërgjegjes së tyre për kandidatin që duan. Theksova se ky është një proces historik jo vetëm për PD-në, por për mbarë Shqipërinë sepse është një proces që finalizon triumfin e vullnetit të anëtarëve të kësaj partie me votën e tyre. Pra, sot në këtë proces mbarëshqiptar shohim dritën e shpresës për të ardhmen”, deklaroi Berisha.

Berisha: Procesi për presidentin është mafioz

Ndërkohë, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky është një proces që zhvillohet paralel nga një proces i mirëfilltë mafioz antikushtetues ai i zgjedhjes së presidentit të republikës. Sipas tij, procesi për zgjedhjen e presidentit është mafioz dhe antikushtetues sepse sipas tij, është një proces i cili bazohet mbi grabitjen dhe dhunimin masiv të vullnetit të lirë dhe votës së lirë të shqiptarëve.“Ky është një proces që zhvillohet paralel nga një proces i mirëfilltë mafioz antikushtetues ai i zgjedhjes së presidentit të republikës. Është mafioz dhe antikushtetues sepse bazohet mbi grabitjen dhe dhunimin masiv të vullnetit të lirë dhe votës së lirë të shqiptarëve dhe kolaboracionizmit e shpifur të Edi Ramës me pseudo opozitë. Pra sot në këtë proces mbarë shqiptar shohim dritën e shpresës për të ardhmen”, tha Berisha. Ndërkohë, kujtojmë se ish-kryeministri Sali Berisha dhe kandidati tjetër në garë për kreun e Partisë Demokratike Ibsen Elezi janë dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, në zgjedhjet që u zhvilluan ditën e djeshme nga Komisioni i Rithemelimit. Procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të ri të Partisë Demokratike nisi ditën e djeshme në orën 08:00, dhe u mbyll në orën 20:00, ndërsa u zhvillua gjithsej në 108 qendra votimi.

Më të lexuarat