BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Sali Berisha mund ta rrëzojë Lulzim Bashën? Spartak Ngjela tregon çfarë pritet të ndodhë në muajt e ardhshëm: Do jetë humbje për PD-në, nëse...

Sali Berisha mund ta rrëzojë Lulzim Bashën? Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela është shprehur se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nëse Lulzim Basha do vijojë të mbajë qëndrime të forta dhe do të vulosë ndarjen me Sali Berishën.

“Në rast se ky do të ecë me këtë temp në 2-3 muaj do kemi zgjedhje të reja”, tha Ngjela.

Sipas Ngjelës, më përjashtimin e Berishës, Basha ka treguar se tashmë ka kontroll të plotë në PD.

“Saliu operon me autoritarizëm, nuk ka lënë figura. Basha ecën me toerinë e superioritetit të kryetarit. Erdhi momenti dhe i tregoi vendin Berishës. I tha nuk je asgjë, nuk je as në grupin parlamentar. Berisha ka vetëm 3-4 deputetë që e ndjekin pas, kjo nuk i prish punë Lulzim Bashës”, tha Ngjela.

Ngjela u shpreh se Berisha nuk ka forcë për të rrëzuar Bashën, por edhe nëse kjo ndodh do jetë humbje për PD-në, pasi nuk ka mbështetje në Ëashington për Sali Berishën.

Më të lexuarat