BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e
x
BREAKING NEWS

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton veprimin e Ramës

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton
x

Politike

Sali Berisha reagon me tone të ashpra: Kush bën avokatinë e krimit elektoral, është mafie subqeveritare

Sali Berisha reagon me tone të ashpra: Kush bën avokatinë e

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka ashpërsuar mbrëmjen e sotme tonet me mediat, të cilat kanë dalë kundër opozitës lidhur me akuzat për blerje votash.

Berisha tha në emisionin e Çim Pekës se ka konstatuar që një pjesë e mediave nuk duan që vendi të ketë opozitë.

Ai deklaroi se mediat që bëjnë avokatinë e krimit elektoral janë mafia subqeveritare.

“Ajo që më ka çuditur mua, se nuk kam qenë kurrë ndonjëherë... Unë jam njeri që thellësisht i dua dhe i vlerësoj mediat, por kësaj herë nuk them se jam zhgënjyer, se unë e kuptoj. Por shkarja e tyre në një bashkëautorësi në këtë proces, jo të gjitha, një pjesë e tyre më ka bërë të shtroj një pyetje, do të jap edhe përgjigje.

A duan këta njerëz që të ketë opozitë, apo jo?

Dhe përgjigja ka qenë jo, nuk duan opozitë.

Ata që bëjnë avokatinë e krimit elektoral ata janë të fshehur, ata janë kripto, ata janë mafia subqeveritare”, theksoi kryedemokrati.