BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja me sa vite burg (Emrat)

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja
x
BREAKING NEWS

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x

Politike

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ishte sot i pranishëm në Kuvend, pavarësisht se disa ditë më parë garantoi se do të rikthehej në seancën e parë plenare të këtij viti.

Berisha sqaroi se arsyeja e mungesës së tij në Parlament ka qenë fjalimi i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan. Ish-kryeministri u shpreh se shkak është bërë një kontradiktë mes tij dhe presidentit turk vite më parë për shkak të një mos-dakordësie për çështjen e Palestinës.

"Mungova sot sepse gjykova të mos isha i pranishëm në fjalën në parlament të presidentit Turqisë. Unë e respektoj shumë Turqinë dhe kombin turk. Por unë kam pasur, kontradikta të hapura me presidentin Erdogan në vitet e fundit të qeverisjes nga unë, kur nuk kam pranuar të ndjek apo të votoj në OKB rezolutat që binin në kundërshtim në vlerësimin tim, me qëndrimet që mban in SHBA-të dhe vendet e mëdha për çështjen e Palestinës. Shqipëria është nga të paktat që ka njohur dhe ka një ambasadë të Palestinës prej vitesh e vendosur gjatë diktaturës. Por asnjëherë nuk u vu në diskutim prania e saj në Tiranë. Kisha marrë vesh nga ambasadori palestinez se Erdogan ishte zemëruar shumë me mua. Ai insistoi që të ndryshoja qëndrimin. Ajo që i thashë është se mund të abstenoja por, të votoja kurrë", tha Berisha.

 

Më të lexuarat