BREAKING NEWS

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë Shqipërisë, anija cisternë dhe shoqëruesi i saj misterioz po i drejtohen...

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë
x
BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x

Politike

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me selinë e PD-së nëse gjykata i jep vulën Alibeajt

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një emision televiziv, ka deklaruar se nuk do e lirojë kurrë selinë e PD-së edhe nëse gjykata i jep “vulën” Enkelejd Alibeajt për drejtimin e partisë.

Berisha thotë se organizimi i partisë bëhet me statut dhe sipas tij, është statuti që është njohur nga gjykata.

Fevziu: Kush do jetë kryetari i Grupit Parlamentar në shtator?

Berisha: E ka përcaktuar statuti i PD0-së. Kjo detyrë i është ngarkuar Luçiano Boçit.

Fevziu: Nëse grupi parlamentar ka më shumë pjesëtar në anën tjetër se sa në anën tuaj.

Berisha: Statuti është statut. Rama po bën gjithçka që t’i japë Alibashës logo. Nuk ka akt më të paimagjinueshëm që të futet një palë e tretë në një gjyq. Nuk ndodh në botë kjo përveçse këtu. Ka disa forma të proceseve gjyqësore.

Fevziu: Nëse ia japin vulën zotit Alibeaj, çfarë do ndodhi?

Berisha: Nëse i japin vulën, nuk mund të ndodhë ajo.

Berisha: Jo nuk do ndodhë kurrë ajo.

 

Më të lexuarat