BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“Sali ziu i tmerrshëm do e marrë me patjetër atë që meriton”, Romeo Kara publikon historinë tronditëse dhe ka një paralajmërim

“Sali ziu i tmerrshëm do e marrë me patjetër atë

Juristi Romeo Kara ka reaguar për historinë tronditëse që u bë publike mbrëmje e djeshme për dy mjekët, Milto dhe Margarita Kostaqi. Ish-kryeministri Sali Berisha i internoi nga Tirana në Kavajë pasi i shihte si rival të fortë në profesionin e tij.

Romeo Kara shkruan se është e pamundur që drejtësia t’i mbyllë sytë dhe veshët përpara këtij realiteti dhe paralajmëron se Berisha do ta marrë patjetër atë që meriton.

Postimi i plotë:

Kur pashe emisionin kushtuar kardiologeve qe tashme nuk jetojne më, Milto dhe Margarita Kostaqit, perjetova teresisht i emocionuar ligesinë, pabesine, pashpirtesine, manipulimin, poshtersine karakteristike, egoizmin pa fre, karrierizmin e semure, intrigen ne gjak dhe protagonizmin e pabesueshem ne dy sisteme te Sali Berishes.

Ai emision eshte CV me e ndjere, portreti dhe fytyra reale e Sali Ligësi Berishes.

Fjalia e fundit e zonjes Kostaqi do te me shoqeroje gjate, kur ajo edhe pse ishte treguar sfiduese ne diktature, pohoi pa ekuivok se, ne demokracine tone berishiane, ajo e kishte akoma më frike xhelatin e saj te diktatures, qe ironikisht ia mohoi edhe vuajtjen, edhe kompesimin, edhe qetesine e shpirtit.

Kjo ishte drama e vertete e saj dhe e jona si popull.

Eshte e pamundur qe drejtesia t'i mbylle syte dhe veshet perpara ketij realiteti.

Sal'ziu i tmerrshem, do t'a marre patjeter ate qe meriton!

Më të lexuarat