BREAKING NEWS

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon ashpër ‘VATRA’

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon
x
BREAKING NEWS

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori merret në pyetje nga policia

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori
x
BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e objektit të shkatërruar, dyshohet se...

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x

Politike

Salianji zbarkon para kullës gjigante në Tiranë dhe hedh akuza ndaj Ramës: Miratoi lejen për ndërtesën 26-katëshe, u ndërtua me 40 kate. A bëhet kjo grataçelë pa bekimin e qeverisë?

Salianji zbarkon para kullës gjigante në Tiranë dhe hedh akuza

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, pasi sipas tij, ka dhënë miratimin për ndërtimin e një kulle me 26 kate në qendër të kryeqytetit, por që në fakt është ndërtuar me më shumë kate.

Salianji u shpreh se është e pamundur që ndërtim të kryhet pa bekimin e qeverisë, ku shtoi se është shumë pranë selisë së Partisë Socialiste, aty ky kalon kryeministri dhe ministrat.

Sipas tij, ligji nuk është i barabartë për të gjithë, sepse qytetarë të thjeshtë kanë shkuar në burg apo janë ndjekur penalisht edhe për kotece pulash.

“Sot, qeveria nuk e ka një përgjigje se është tërësisht e kapur dhe e pafuqishme. Ligji nuk është i barabartë për të gjithë. Këtu kam një raport mbi gjendjen e kriminalitetit, ku për vitin 2021, 1.757 qytetarë janë referuar për t’u ndjekur penalisht për ndërtim të paligjshëm.

Qeveria ndjek penalisht çdo qyetetar të pamundur në këtë vend, dhe nga ana tjetër shikoni përballë institucioneve më të rëndësishme, këtu është selia e PS-së ku kryeministri dhe ministrat kalojnë. Kjo është leja e miratuar nga Edi Rama, nga KKT, 26 kate. Secili prej jush, e shikoni që ndërtimi ka shkuar thujase 40 kate. Qytetarët e pamundur, gra, të moshuar pëfundojnë në burg. A ka mundësi që ky ndërtim në mes të Tiranës të bëhet pa bekimin e qeverisë? A e ka çuar dhe referuar në polici, IKMT-ja këtë ndërtim?”, theksoi Salianji.