Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Salianji zbulon nivelet që ka prekur ndikimi rus në Shqipëri

Postuar: 14/03/2019 - 21:32

Ish deputeti i PD, Ervin Salianji i ftuar në emisionin "360 gradë" ka dekalaruar se influanca ruse që u bë publike disa ditë më parë nga kreu i SHISH , është përdorim i kryeministrit Rama.

"Qeveria propagandë me ngjarjen te 'Petro Nini', kreu Policisë Tiranës kishte tre ditë i shkarkuar. Sa i takon influencës ruse është përdorim i Ramës. Rama padiskutim që ka miq rusë e thotë dhe publikisht këtë, e ka thënë para një viti. Shqipëria s'mund të jetë përherë në pritje të hapjen e negociatave dhe të njëjtën deklaratë bëri Zoran Zaev.Rusia s'ka lidhje fare me opozitën. Përpjekja rusisë është influencë në administratën publike, jo në nivelet e larta. S'ka interes Rusia te opozita.

Rama i ka dhënë naftën rusisë, ndërsa detin ja ka lënë në dorë greqisë."- tha Salianji

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 23:40

Kryetari i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka treguar vendimin e opozitës për qeverinë teknike.

Postuar: 22/05/2019 - 23:20

Partia e Presidentit francez Emanuel Macron ka kundërshtur hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe

Postuar: 22/05/2019 - 23:08

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, komenton letrën publike të kryeministrit Edi Rama drejtua

Postuar: 22/05/2019 - 22:40

Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot pasdite, përmes një letre të hapur, kryetarit demokrat Lulzi

Postuar: 22/05/2019 - 22:30

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dhënë mesazhin nga qyteti i Durrësit ku me anë të një postimi në &l

Postuar: 22/05/2019 - 22:27

Gazetari, Artan Hoxha ka folur për dosjen 339/1 ku është i përfshirë kryebashkiaku Vangjush Dako.

Postuar: 22/05/2019 - 22:13

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme ka marrë dy vendime të rën