Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Saliu është koka, ndërsa Lulzimi me fallxhoren janë marionetat”. Rama i jep porosi Metës: Duhet të ndalosh... 

Postuar: 16/06/2019 - 16:50

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralelizëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave, ku sipas tij presidenti i tyre ofron mbështetje.

Ndërsa presidenti jonë komandohet nga opozita. Rama ka kaluar edhe në batuta, në të cilat vazhdoj me fallxhoren Monika, të cilën Meta duhet t’i ndaloj kafen turke deri më 30 qershor.

‘Ju e shikoni se Shqipëria është një moment historik ashtu si Maqedonia e Veriut,  presim për të dy vendet e çelje e negociata. Por ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria është pjesë e një kurthi që synojnë mos hapjen e negociatave në BE. Unë dje bëra që një prononcim në lidhje me një deklaratë të bërë nga presidenti  i Maqedonisë së Veriut. Presidenti më vonë më shkruajti dhe u sqaruam. Por ka një dallim, është për të ardhur keq. Presidenti i Maqedonisë është pjesë e një mbështetje për të bindur vendet anëtare për çeljen e negociatave. Ndërkohë Presidenti i Shqipërisë është për të kundërtën, që të bindim disa vende që nuk meritojmë çeljen e negociatave. Ndërhyrja skandaloze është në procesin zgjedhor, ku ai dhe Saliu është koka, ndërsa Lulzimi me fallxhoren janë marionetat. Meta duhet të ishte kryesori për çeljen e negociatave dhe jo të merrej me filxhanin e fallxhores. Duhet të bënte takime udhëtime dhe të ndalonte kafen turke në shtëpi deri në 30 qershor. T’i thoshte Saliut mbylle Lulin ne shtëpi deri në 30 qershor. Ca i kushton Ilir Metës t’i thoshte’, tha Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:18

Mbrëmjen e djeshme ka bërë mjaft bujë një lajm i publikuar në media, ku përflitej se në videon e paralajmëruar nga presidenti Ilir Meta, një ambasador i huaj i akredituar në Tiranë dhe një zyrtare e lartë e PS-së janë

Postuar: 19/11/2019 - 11:17

Në Komisionin e Ligjeve sot ka pasur debate të ashpra në lidhje me ankesat për buxhetin e 2020 pë

Postuar: 19/11/2019 - 11:11

Ministrat e BE-së po diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në n

Postuar: 19/11/2019 - 11:06

Sot po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të trajtuar kërkesat e institucioneve të l

Postuar: 19/11/2019 - 10:57

Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg në parim ka mbështetur propozimin francez p

Postuar: 19/11/2019 - 10:35

Pas afro një orë e gjysmë, ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me kryedemokratin Lulzim

Postuar: 19/11/2019 - 09:53

Pavarësisht përplasjeve, duket se të gjitha forcat politike kanë gjetur ‘paqe’ mes ty