BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

Samiti 6 dhjetorit/ Mbërrin në Tiranë presidenti Bullgar, ja me kë pritet të takohet

Samiti 6 dhjetorit/ Mbërrin në Tiranë presidenti Bullgar, ja me

Presidenti Rumen Radev mbërriti të hënën në Tiranë për të marrë pjesë të nesërmen në Samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Në kuadër të vizitës së tij, Radev do të takohet me përfaqësues të minoritetit bullgar në Shqipëri dhe me zyrtarë të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, njoftoi Sekretariati për shtyp i Radevit.

Në delegacion është edhe ministri i jashtëm Nikolai Milkov.

Takimi do të fokusohet në partneritetin strategjik dhe zhvillimin e dialogut politik ndërmjet BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, sfidat e sigurisë, presionin e migracionit, luftën kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar.

Kapërcimi i pasojave negative socio-ekonomike të luftës në Ukrainë dhe thellimi i krizës së energjisë dhe ushqimit do të jenë gjithashtu ndër pikat kryesore të diskutimeve.

Më të lexuarat