BREAKING NEWS

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, “Apeli” dënon me 25 vite burg Arsen Stojkun, autori është mik i Licëve, ja si ndodhi ngjarja

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër,
x
BREAKING NEWS

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me ‘ultimatum’ në banesën e të shumëkërkuarit në Durrës, por ‘surprizohet’ nga ajo çfarë i gjen babait të tij

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me
x
BREAKING NEWS

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si presidenti Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar nga politika liderin opozitar

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si
x
BREAKING NEWS

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë rrezikon të shpërthejë, ja si mund të përsëritet katastrofa “Fukushima”

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh
x
BREAKING NEWS

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po përgatitet për tre sulme “vdekjeprurëse” kundër Rusisë, ja plani i fshehtë për marrjen e Krimesë

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po
x
BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x
BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x

Politike

Samiti i 6 dhjetorit, mbërrin në Tiranë presidenti rumun, ja me kë pritet të takohet

Samiti i 6 dhjetorit, mbërrin në Tiranë presidenti rumun, ja me

Presidenti i Rumanisë Klaus Iohannis ka mbërritur pak minuta më parë në Tiranë ku pritet që nesër të marrë pjesë në Samitit  Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor.

Sipas njoftimit të zyrës për shtyp të presidencës rumune, thuhet se Iohannis do të ketë takime të niveleve të larta të cilat shihen si një mundësi për të përsëritur angazhimet e përbashkëta me BE.

“Takimi i nivelit të lartë do të jetë një mundësi e re për të përsëritur angazhimet e ndërsjella midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor për procesin e integrimit evropian, si dhe avancimin e bashkëpunimit politik në kuadër të menaxhimit të pasojave të luftës në Ukrainë. Pjesëmarrës në takimin e samitit do të jenë edhe zyrtarë të institucioneve financiare ndërkombëtare”, thuhet në njoftim.

Iohannis do të paraqesë qëndrimin e Rumanisë për mbështetjen e avancimit të procesit të zgjerimit të Bashkimit Evropian bazuar në meritat e kandidatëve.

Më të lexuarat