BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Politike

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Majlinda Bregu zbulon temat e diskutimit të sotëm

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Majlinda Bregu zbulon temat e diskutimit

Ditën e sotme në Tiranë u mbajt Samiti i Ballkanit Perëndimor, i drejtuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi.

E pranishme në këtë mbledhje ishte edhe Majlinda Bregu, e cila mban postin e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka treguar se BE do të dhurojë 500 milionë euro grante investime në infrastrukturë, energji, digjitale etj. Bregu thotë se prej 1 korrikut dhe në vijim do të punohet për të ulur tarifat e Roaming në Europë, ndërkohë që do të punohet edhe për shtrirjen e “korridorit jeshil” për mallrat e medikamentet me Europën.

Postimi i plotë:

Edhe diell, edhe shi sot në Tiranë

Në Samitin e Ballkanit Perëndimor, për të diskutuar ku jemi me çka rajoni ka rënë dakord për të bërë së bashku.

#Folsinshpi, prej 1 Korrik dhe në vijim do të punojmë për të ulur tarifat e Roaming me Europën

#korridorjeshil për mallrat e medikamentet të cilin e bëmë të mundur gjatë pandemisë, por tani duhet ta shtrijmë me .

500 million Euro Grant nga BE investime në infrastrukturë, energji, digjitale etj VETËM në 2021!

Më të lexuarat