BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Politike

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja

Ministri i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç tha sot se presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të vendosë për të shkuar në Tiranë pas takimit të nesërm me të dërguarin special të BE-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe çështjeve të tjera rajonale, Miroslav Lajçak.

Zëvendëskryeministri i parë Daçiç tha se vendimi për pjesëmarrjen e Presidentit në Samitin e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor nuk ishte i motivuar nga nëse Serbia dëshiron të anëtarësohet në BE, por nga "toleranca e pafund e BE-së ndaj atyre që provokuan përshkallëzimi i konfliktit në Kosovë, pra ndaj Kurtit”.

Daçiç, pasi bisedoi me kolegun e tij iranian Hossein Amir Abdolahian në Ministrinë e Punëve të Jashtme, u tha gazetarëve se "Kurti hodhi BE-në dhe Marrëveshjen e Brukselit nën këmbët e tij".

Kreu i diplomacisë deklaroi gjithashtu se të gjitha planet varen nga fakti nëse BE-ja dhe bashkësia ndërkombëtare duan të bëjnë presion ndaj atyre që vazhdimisht shkaktojnë konflikte.

Daçiç shtoi se takimi Vuçiç -Lajçak në Beograd është një nga takimet e shumta për të kapërcyer përshkallëzimin, sepse ekziston një listë e situatave incidentesh që Prishtina po prodhon dhe nuk i duket fundi.

Presidenca e Serbisë ka njoftuar se takimi Vuçiç -Lajçak do të fillojë nesër në ora 11:00 në vençin e Andriqit, pas së cilës do të dërgohet një komunikatë për media për mediat.

Lajçak vjen në Beograd në mes të ftohjes së marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës për shkak të emërimit të Nenad Rashiqit ministër në Qeverinë e Kosovës dhe mosmarrëveshjes për targat.

Më të lexuarat