BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Politike

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në

Kancelari Olaf Scholz do të marrë pjesë në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë.

Kancelari gjerman do të shoqërohet Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Ky lajm bëhet me dije nga zëvendës zëdhënësi i qeverisë federale, Wolfgang Büchner, bën me dije se Schols dhe Bregu do të priten në Tiranë nga kryeministri Edi Rama.

Në këtë Samit do të marrin pjesë gjithashtu Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, Presidentja e Parlamentit Evropian Roberta Metsola.

Njoftimi:

Kancelari Olaf Scholz do të marrë pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë në 6 dhjetor.

 Përveç 27 vendeve anëtare të BE-së, janë të ftuar edhe gjashtë vendet partnere të Ballkanit Perëndimor, Shqipëria si vend pritës, Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Kosova.  Kryesohet nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel.  Do të marrin pjesë edhe Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, Presidentja e Parlamentit Evropian Roberta Metsola dhe Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu.  Pritësi është kryeministri shqiptar Edi Rama.

Samiti ofron një mundësi për të thelluar më tej bashkëpunimin BE-Ballkani Perëndimor dhe për të vazhduar avancimin aktiv të procesit të zgjerimit të BE-së.