BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

Samiti i BE-së, Von der Leyen përgëzon Ballkanin Perëndimor

Samiti i BE-së, Von der Leyen përgëzon Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen tha gjatë konferencës për mediat tha se Bashkimi Evropian ndan mendimin se Ballkani Perëndimor ka bërë lëvizje transformuese. Gjithashtu, presidentja e KE-së shtoi se “lufta ka sjellë shumë përshpejtim dhe inkurajim për të ardhmen”.


“Është e vërtetë që këto gjëra janë decizive në sajë të luftës që Rusia ka nisur ndaj fqinjit të vet. Në një moment deciziv dhe është sikur është hapur perdja. Tashmë shikojmë thelbin e gjërave dhe ne jemi një bashkim vlerash, për begatinë, të ardhmen por në themel jemi bashkim për vlera. E kam pasur të qartë që gjatë këtyre muajve vendimtar që e kanë shndërruar BE-në, jemi të mendimit se në Ballkanin Perëndimor shikojmë lëvizje transformative por kemi të njëjtin drejtim. Këtë e shikojmë dhe në integrimin ekonomik, në mënyrën se si u përballëm me krizën e energjisë, se si u harmonizuam në formë masive për energjinë e rinovueshme që në të ardhmen e afërt të jemi një i vetëm në këtë infrastrukturë që po ndërtojmë tani. Një shembull tjetër është nisma për universitetet sepse asgjë nuk është më bindëse se të rinjtë që rriten në të njëjtin nivel arsimor. Lufta e ashpër ka sjellë shumë përshpejtim dhe inkurajim për të ardhmen.”, përfundoi Von Der Leyen.