Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Samiti i Kryeministrave, ja çfarë ndodhi mes Ramës, presidentes kroate dhe Sandër Lleshit (VIDEO)

Postuar: 05/12/2018 - 10:17

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Zagreb të Kroacisë ku po merr pjesë në Samitin e Kryeministrave të Europës Qëndrore.

Ndërkaq, shefi i qeverisë ka shpërndarë një video nga takimi me presidenten kroate Kitaroviç të cilën ia ka prezantuar edhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

“Në Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore - E ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të jetë e ankoruar fort në perspektivën e Bashkimit Europian dhe NATO”, shkruante dje Rama.

Kitaroviç fitoi simpatinë e të gjithë shqiptarëve veçanërisht në Euro 2018 kur nuk iu nda përfaqësueses kroate në stadium dhe nuk u ruajt aspak nga shiu që binte me furi ditën e finales së madhe.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi. 17 vetë, në një zyrë 2 me 3, marrin rrogën. Sot ke 57 punonjës social. Për personin nuk kam asnjë koment.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr

Postuar: 21/05/2019 - 22:35

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët h

Postuar: 21/05/2019 - 22:30

 Sot u zhvillua Komiteti Vjetori Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), në