BREAKING NEWS

Situata e ‘nxehtë’ politike, Gramoz Ruçi bën lëvizjen e rëndësishme, i dërgon Metës...

Situata e ‘nxehtë’ politike, Gramoz Ruçi bën
x

Politike

Samiti i Ohrit/ Nuk do jetë vetëm Rama nga pala shqiptare, zbulohet kush është zyrtarja që e shoqëron kryeministrin (FOTO)

Samiti i Ohrit/ Nuk do jetë vetëm Rama nga pala shqiptare, zbulohet

Në takimin trepalësh mes Zaev, Ramës dhe Vuçiç që nisi sot për Shengenin Ballkanik, po merr pjesë edhe Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Ndërkohë më herët, Zaev priti në një takim kryeministrin Rama dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Në axhendën e këtij takimi do të jetë një mbledhje pune ku përveç tre liderëve të Ballkanit Perëndimor do të marrin pjesë kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, dhe ministrja e Ekonomisë të Malit të Zi.

Në këtë mbledhje nuk do të ketë prani të Kosovës, edhe pse pak ditë më parë ishte Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, i cili ftoi Bosnjen, Maline Zi dhe Kosovën në këtë takim.

 

 

 

Më të lexuarat