BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

Samiti në Tiranë, shprehet zv.ministrja mbi arritjet substanciale

Samiti në Tiranë, shprehet zv.ministrja mbi arritjet substanciale

Zv. ministre  e Punëve të Jashtme, Megi Fino në një lidhje me skype në emisionin Top Story e quajti një përvojë të veçantë mbajtjen për herë të parë të samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë. Ajo u shpreh se në këtë samit kishte arritje substanciale për vendin tonë.

“Vlen për t’u riktheksuar se është hera e parë që mbahet një takim i tillë, liderët e BE vijnë në Tiranë dhe theksojnë një bashkëpunim të thellë mes Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian. Ulen si të barabartë për të diskutuar çështje të rëndësishme ka element të shtuar dhe vlerësim, mua si zv, ministër ishte një përvojë dhe emocion i veçantë. Unë kam qenë në lëvizje e angazhuar me samitin. Sot kishte arritje përmbajtësore, substanciale veç zhvillimit pozitiv të një samiti të këtyre përmasave. Do veçoja disa, ajo që u përmend ishte ofrimi nga BE i paktës mbështetëse në sektorin e energjisë, I cili do të jetë masa afatshkurtër dhe afatmesme. Bëhet fjalë për një rritje të mbështetjes operacionale për sa I përket menaxhimit të kufijve, ishte Roaming, mes BE dhe Ballkanit Perëndimor”, tha Fino.