Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sandër Lleshaj bën apelin e rëndësishëm: Të gjithë të nxitojnë sot, të mos befasohen nesër

Postuar: 17/07/2019 - 19:31

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar sërish sot për skadimin e pasaportave apo kartave të identitetit.

Në një postim në Twitter, Lleshaj iu bën apel qytetarëve të cilëve iu skadon pasaporta, se duhet të nxitojnë për të bërë aplikimin, në mënyrë që të mos befasohen nesër kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij.

“Kartat e identitetit dhe pasaportat janë në prag të skadimit për shumë qytetarë. Nga fillimi i tetorit ato që skadojnë këtë vit nuk do të mund të përdoren më, nëse nuk shoqërohen me dokumentin e aplikimit.

Të gjithë duhet të NXITOJNË sot, që të mos BEFASOHEN nesër, kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij”, shkruan Lleshaj në Twitter. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 16:53

Partia Socialiste ka reaguar në lidhje me procesverbalin e publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha për mbledhjen e dy ditëve më parë në Shkodër nuk është i vërtetë.

Postuar: 20/08/2019 - 16:42

Pronari i një lokali në Sarandë, Spiro Iljadhi replikon me ish-kryeministrin Sali Berisha pas den

Postuar: 20/08/2019 - 15:57

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, me anë të

Postuar: 20/08/2019 - 15:02

“Super Start” është aplikacioni më i ri i vënë në dispozicion të qytetarëve shqiptarë

Postuar: 20/08/2019 - 14:55

Londra ka nisur punën për të zbuluar paratë e fshehura aty nga pushtetarë të huaj të korruptuar.

Postuar: 20/08/2019 - 14:49

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, i ftuar në studion e emisionit Opinion në News