BREAKING NEWS

Vendimi më i fundit/ Udhëtimi drejt Greqisë, Policia del me njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të kalojnë kufirin: Nesër hyjnë në fuqi masat e reja

Vendimi më i fundit/ Udhëtimi drejt Greqisë, Policia del me
x

Politike

Sandër Lleshaj bën apelin e rëndësishëm: Të gjithë të nxitojnë sot, të mos befasohen nesër

Sandër Lleshaj bën apelin e rëndësishëm: Të

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar sërish sot për skadimin e pasaportave apo kartave të identitetit.

Në një postim në Twitter, Lleshaj iu bën apel qytetarëve të cilëve iu skadon pasaporta, se duhet të nxitojnë për të bërë aplikimin, në mënyrë që të mos befasohen nesër kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij.

“Kartat e identitetit dhe pasaportat janë në prag të skadimit për shumë qytetarë. Nga fillimi i tetorit ato që skadojnë këtë vit nuk do të mund të përdoren më, nëse nuk shoqërohen me dokumentin e aplikimit.

Të gjithë duhet të NXITOJNË sot, që të mos BEFASOHEN nesër, kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij”, shkruan Lleshaj në Twitter. 

 

Më të lexuarat