Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese kusht kryesor për...”/ Ambasadori takim të rëndësishëm me kryetaren e KED-së. Ambasada gjermane zbardh bisedën dhe çfarë u vendos

“Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese kusht kryesor për...”/
x

Politike

Sandër Lleshaj paralajmëron zhvillime të reja në Vlorë: Po përgatitet...

Sandër Lleshaj paralajmëron zhvillime të reja në Vlorë:

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Vlora konfirmoi se nisma po konsultohet me ekspertë të huaj, por nuk pranoi të japë më shumë detaje për trajtën përfundimtare.

teksa operacioni Forca e Ligjit ka vënë në qendër asetet e dyshuara kriminale, qeveria po përgatit dhe do të prezantojë së shpejti njësinë anti korrupsion. Lleshaj nga Vlora tha se lufta ndaj krimit të organizuar është prioritet i 2020.

Qeveria është duke krijuar  jësi anti kurrupsion, ndërsa operacioni Forca e Ligjit ka vënë në shënjestër asetet e dyshuara me prejardhje kriminale.

“Njësia është në krijim e sipër kështu që nuk mund të them sesi do të jetë trajta përfundimtare e saj, por bëhet fjalë për krijimin e një strukture, e cila do të adresojë krimin ekonomik dhe korrupsionin, dy fusha që meritojnë qasje të re”, tha Lleshaj.

Më të lexuarat