BREAKING NEWS

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos heqjen e koalicioneve, Basha dhe amerikanët lënë në baltë presidentin

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos
x

Politike

“Sapo mësova një lajm të trishtueshëm”, Voltana Ademi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të profesorit të njohur shqiptar: Një humbje e madhe!

“Sapo mësova një lajm të trishtueshëm”, Voltana

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka shprehur ngushëllimet e saj për ndarjen nga jeta të trajnerit të atletikën, Vildan Tufi, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Ademi ka shkruar në rrjetet sociale, se kjo është një humbje e madhe për sportin shqiptar e për atletikën shkodrane.

"Sapo mësova një lajm të trishtueshëm, Profesor Vildan Tufi, është ndarë nga jeta!

Një humbje e madhe për sportin shkodran e shqiptar, për atletikën shkodrane e shqiptare. Trajner i palodhur i kampionëve, edukator shembullor dhe prind e familjar si ai.

E prisnim të gjithë që të kthehej në pistat e atletikës, e prisnim që të fitonte betejen me sëmundjen e rëndë! Fatkeqësisht nuk ia doli, për tu larguar nga kjo jetë vetëm fizikisht.

Profesor Vildan Tufi do te jetojë përmes kampionëve të panumërt që stërviti, titujve e medaljeve që përmes punës së tij, i solli në Shkodër.

Pushofsh në paqe Profesor Vili!

Do të na mungosh!" shkruan Ademi.

Më të lexuarat