BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Politike

“Se na rrujti tr**”, aktivisti i njohur nuk përmbahet ndaj Ramës, e sfidon publikisht: Nesër do dal në shesh të fal Bajramin dhe pse jam ortodoks

“Se na rrujti tr**”, aktivisti i njohur nuk përmbahet ndaj

Me urdhër të Kryeministrit Edi Rama të dielën e Bajramit, do të lejohen të dalin vetëm prindërit me fëmijë dhe të moshuarit.

Kjo gjë nuk lejon mbajtjen e faljes së Bajramit, e cila vjen pas agjërimit të Ramazanit.

Ky vendim duket se nuk i ka pëlqyer aktivistit të shoqërisë civile, Pano Soko, i cili në statusin e tij shkruan se ndonëse nuk është mysliman do dali në shesh të falë Bajramin.

“Unë nuk jam besimtar dhe nuk praktikoj asnjë fè. Nga prindërit jam orthodox.

Po di të them këtë, nesër në orën 07:00 do të jem para xhamisë në shesh për të fal Bajramin. Sikur të jenë 1000 veta, sikur të jetë 1, sikur të jem vetëm, nesër jam në shesh në mëngjes.

Se na rrujti tr** me urdhërat e veta…”, shkruan ai.