BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Së shpejti Berisha do të shkojë në Gjirokastër, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së zbulon rolin e Tritan Shehut dhe bën deklaratën e fortë: Se prandaj e vuri Basha. Kjo është luftë e pastër për...

Së shpejti Berisha do të shkojë në Gjirokastër,

Ish-kryeministri Sali Berisha një nga takimet me demokratët do ta ketë në Gjirokastër. Ish-kandidati për deputet dhe njëherazi anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko, tha se për organizimin e takimit po merret Tritan Shehu.

I pyetur nëse do të priste në Gjirokastër edhe Sali Berishën edhe Lulzim Bashën, Roland Bejko ka dhënë këtë përgjigje.

“Të them të vërtetën Tritani merret me këtë punë. Kishte qenë para tre ditësh në Gjirokastër që të krijojë kushtet për takimin e Berishës. Se prandaj e vuri Basha që të mbështesë Berishën”, tha Bejko me ironi.

Ai theksoi se nuk do të shkonte në takimin e Berishës sepse sipas tij kjo është luftë e pastër për pushtet, nuk është një luftë parimore.

“Unë do të shkoja me zotin Berisha nëse nuk do të ishte “non grata” dhe ditën kur humbëm zgjedhjet do t’i kishte thënë Bashës “stop” për zgjedhjet e brendshme në parti. Sali Berisha nuk e bëri këtë, por reagoi pasi iu cënua interesi personal”, deklaroi Bejko.

Bejko tha ndër të tjera edhe se vendimet në PD deri më tani janë marrë bashkë mes Bashës dhe Berishës.