BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Politike

Seanca maratonë e ditës së nesërme/ Balla jep detaje se çfarë pritet dhe zbardh kërkesën e opozitës: Rama dhe ministrat do t’i përgjigjen ...

Seanca maratonë e ditës së nesërme/ Balla jep detaje se

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve Taulant Balla ka folur pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve, ku është diskutuar mbi seanxën e nesërme që do të zhvillohet në Kuvend, ku do të prezantohet dhe programi qeverisës për katër vitet e ardhshme.

“Ne kemi rënë dakord që kjo seancë të përbëhte nga tre pjesë, prezantimi i qeverisë dhe ministrave, më pas merren pyetjet, dhe më pas hapet debati që kulmon me momentin e votimit, qoftë për përbërjen e këshilli të ministrave qoftë për programin. Ne kemi kërkuar që diskutimet të jenë pa limit, ndërkohë që opozita ka kërkuar që të ketë kohë 10 minuta për diskutimet. Do të ecet hap pas hapi për të votuar qeverinë e re që do të ketë vendi”, tha Balla.

Më të lexuarat