BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Seanca plenare, Olta Xhaçka prezanton programin për politikën e jashtme

Seanca plenare, Olta Xhaçka prezanton programin për politikën e

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka prezanton në Kuvend programin për politikën e jashtme.

Xhaçka: Falë besueshmërisë dhe solidaritet, imazhi i Shqipërisë ka pësuar transformim rrënjësor

“Afganët”, Xhaçka: Shqipëria rikonfirmohet si partner i besueshëm i SHBA, BE dhe vendeve mike në mbarë botën

Politika e jashtme, Xhaçka: Do të vijojë konsolidimi i Shqipërisë si factor kyç për paqen e stabilitetin në rajon

Xhaçka: Marrëdhënia me aleatin strategjik, SHBA, gur themeli në politikën tonë të jashtme

“Siguria”, Xhaçka: Shqipëria vlerësime nga partnerët si eksportues sigurie përtej përmasave e mundësive që vendi ynë ka

Shqipëria në OKB, Xhaçka: Hyjmë në një fazë të re e cilësore të marrëdhënieve strategjike në tryezën më të rëndësishme të botës

Xhaçka: Zhvillimi i rajonit do të ecë paralelisht me integrimit europian

“Kosova”, Xhaçka: Mbështetje pa kompromis, për njohjen dhe përfaqësimin në organizatat ndërkombëtare

Xhaçka: Fuqizimi i rrjetit konsullor, reformimi i procesit të rekrutimit në Shërbimin e Jashtëm dhe rikonceptimi i Akademisë Diplomatike, prioritetet për mandatin e tretë

“Diaspora”, Xhaçka: Fokusi ynë, hartimi i Atlasit Gjeografik të Diasporës dhe zbatimi i planit të veprimit 2021 – 2025.

Më të lexuarat