BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Sekretari organizativ i PD fiton tenderin me vlerë 190 mijë dollarë, reagon i revoltuar Myslim Murrizi: Çfarë mund të mendoj sot Luli për kapon e madh të organizimit

Sekretari organizativ i PD fiton tenderin me vlerë 190 mijë

Deputeti opozitar Myslim Murrizi reagon pas lajmit të publikuar në media se sekretari organizativ i Partisë Demokratike ka fituar një tender pa garë përmes kompanisë së tij, me vlerë 190 mijë dollarë.

Murrizi thotë se ishte pikërisht Dollapi ai që kërkonte ta shpallte si armik dhe si të blerë nga pushteti deputetin që s’pranoi të djegë mandatin por qëndroi në parlament.

“Nuk e di çfarë mendojnë sot, tufa e servilëve që i lëpihej nga pas dhe që e mendonin si i deleguar nga kominterrni?”, pyet Murrizi në një shkrim në Facebook ku ndër të tjera thotë se në 8 vite qeverisje të socialistëve janë 13 anëtarë të kryesisë së PD që kanë fituar tendera.

Shkrimi i plotë:

“Lideri” i LULIT dhe kandidati për deputet i Lisen Bashkurtit që bridhte në shkurt- qershor 2019 si dushan mugosha nëpër seksionet e PD Lushnje për të më shpallur mua si armik dhe se më kishte “blerë” pushteti.

Nuk e di çfarë mendojnë sot, tufa e servilëve që i lepihej nga pas dhe që e mendonin si i deleguar nga kominterrni????

Po Luli çfarë mund të mendoj sot për kapon e madh te organizimit????

Kam dy vjet që jua them në parlament që hajdutët e parave publike janë bashkë PS-PD-LSI, por mjerimi i një grushti militantësh as sheh, as dëgjon, as flet e as mendon

AJO VETËM ULËRET DHE DURARTROKET PADRINON E RADHËS OSE PER KË TI THOTË PADRINOJA

Nga viti 2015-2019 Partia Demokratike kishte 15 bashki të drejtuar nga kryebashkiak të PD

Si ka mundësi që të gjitha tenderat e pastrimit të qyteteve të këtyre bashkie i ka fituar një “armik” politik i tyre, një socialist i betuar demek????

Nga bashkia Kamëz, Kavajë, Mallakastër, Pogradec, Devoll etj të gjitha tenderat e pastrimit i fitonte ky “armiku” i demokrateve???

Po në këto 8 vite të qeverisë rilindase si ka mundësi qe “fitojnë” tendera 13 antarë të kryesisë së PD???

Prej 20 vitesh kam edhe unë kompani ndërtimi, por nuk e di se çfarë kushtesh nuk plotësoj dot që nuk “fitoj” asnjë tender???

Ju ftoj publikisht të gjithë ju fundërrinat e këtij vendi, nga politika, nga mediat nga pushteti, nga opozita  dhe nga çdo hale ku jetoni lehni e shkruani të ma gjeni një tender apo konçension nga paratë e taksave të Shqiptarëve që Myslim Murrizi ka marë në këto 30 vite neokomunizëm dhe nxireni

Ndërsa këta plehra kanë 30 vjet që vjedhin bashkë, qeverisin bashkë, tallen dhe mashtrojnë së bashku Shqiptarët dhe fatkeqësisht Shqiptarët i besojnë dhe ju shkojnë nga pas për nje thes miell apo 5 lekë të qelbura që jua japin të shtunën për ti blerë votën të djelen që tua lërojnë përsëri n…. të hënën e kështu prej 30 vitesh

Dhe kështu do vazhdojnë derisa ky popull të votoj me stomak e të duartrokas çdo fundërrinë që i shfaqet si “lider” nëpër kongreset e partive politike