BREAKING NEWS

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin: Vdekshmëria e koronavirusit është krahasuar me vdekshmërinë që sjell një aksident automobilistik. Lajmi i mirë është që…

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon
x

Politike

Sekretari për Çështje Zgjedhore në PD: Ju tregoj pse Rama nuk ka shans që të marrë një mandat të tretë!

Sekretari për Çështje Zgjedhore në PD: Ju tregoj pse Rama

Sekretari për Çështje Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso u shpreh se mazhoranca nuk ka qenë e interesuar për dialog sa i përket Reformës Zgjedhore.

“Rama ka pasur një qëllim te vetëm ku është angazhuar për ushtrimin e përbashkët të reformës zgjedhore. Ushtrim që e kanë imponuar partnerët ndërkombëtarë, por  ne kemi parë se mazhoranca dhe vet Edi Rama kanë sabotuar tryezën e dialogut.

Rama nuk ka qenë i interesuar të adresojë rekomandimet e OSBE OHDIRIT. Nuk shqetësohet për kushtet e vendosura nga Evropa dhe ende nuk ka një shpresë për rrugën e integrimit deri në zgjedhjet e radhës. Rama po bën vetëm rrugën e ngushtë elektorale. Nuk ka asnjë shans të marrë një mandat të tretë. Shansin e vetëm, ka të heqë koalicionet”, tha Kaso për abc news.

Më të lexuarat