BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

“Sekretarja dhe ministrja ishin të pandara nga njëra-tjetra”, analisti i njohur 'plas' skandalin e bujshëm: Në pandemi u bë nami me tendera

“Sekretarja dhe ministrja ishin të pandara nga

Curri tha në Top Story se ministrja Manastirliu ishte në dijeni se çfarë bënte sekretarja e saj, Joana Duro, dhe se kishin marrëdhënie të ngushtë me njëra-tjetrën.

“Sekretarët e përgjithshëm janë të krijuar enkas që të fshehin, nuk e besoj kurrë që një ministër të mos e dijë ca bën sekretari i tij përgjithshëm, sidomos nga dëshmitë që kemi ata ato rrinin bashkë gjithë ditën, marrëdhënia e tyre ishte e ngushtë. Është bërë sistemi i tillë, që nëse dal fjala ta hajnë këta të vegjlit”, tha Curri.

“Çfarë ti them unë SPAK-ut kur në një Ministri të Shëndetësisë, të folura për tendera sekretë, për blerje vaksinash, ndoshta edhe kontrabandë pasi kryeministri thoshte erdhën ca po nuk thoshte nga ku. Për një ministri ku gjatë kohës së Covidit ka bërë namin në tendera dhe në tendera sekretë, SPAK-u për këtë nuk di asgjë, dhe kap një 3 milion lekësh të vjetër në një zarf… kjo nuk është asgjë, është një zhurmë kot”, tha Curri.

“Është e gjitha lojë, unë dua të them një shprehje: ‘Ligji si rrjeta e merimangës nëse aty kalon një mizë ajo rrjetë e mban e bllokon, nëse aty kalon një zog ajo shqyhet, miza – sekretarja e përgjithshme'”, tha Curri.

 

Më të lexuarat