Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Senatori McCain takohet me udhëheqësen e muxhahedinëve

Postuar: 15/04/2017 - 18:25

Senatori amerikan dhe ish-kandidati për President, John McCain u takua ditën e djeshme në Tiranë me Maryam Rajavi, udhëheqësja e opozitës iraniane apo muxhahedinëve.

Senatori McCain dhe Rajavi diskutuan për zhvillimet e fundit në Iran dhe rolin që luan në Lindjen e Mesme.

Udhëheqësja e muxhahedinëve që janë të strehuar në Shqipëri, i tha senatorit McCain se fashizmi fetar që po sundon në Iran është burimi kryesor i luftës dhe terrorizmit në rajonin e Lindjes së Mesme.

Nga ana tjetër, McCain u shpreh se regjimi në Iran, regjimi i Bashar al Assad në Siris dhe ISIS janë të ndërlidhura bashkë dhe duhet të rrëzohen.

Gjithashtu, senatori amerikan përgëzoi transferimin me sukses në Tiranë të të gjithë muxhahedinëve sipas marrëveshjes mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

 McCain i premtoi Rajavit se një ditë Irani do të jetë i lirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l