Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Serialet e “Babaleve”/ Reagon Balla: As Saliu në i beson më ato që bën Luli, nuk do bëj më kallëzime

Postuar: 11/10/2018 - 12:51

Në seancën parlamentare të ditës së sotme e ka marrë fjalën Kreu i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për telenovelën ‘Babale1’ dhe ‘Babale2’.

Balla u shpreh se në videon “Babale 1”, janë tre aktorë të përfshirë, Fredi Alizotin,  Albert Veliu dhe Ervin Salianji.

“As Saliu në i beson dhe kupton më ato që bën Luli. Salianji ka qenë vetë persona që ka inskenuar këtë telenovele, duke vënë në shërbim gazetarin Olldashi. Edhe transmetimi i videos së radhës për të hedhur poshtë babalen është përsëri e sajuar, një tjetër babale e bashës.

Me dhëndrin në krye të Partisë Demokratike, Sali Berisha i vuri vulën e turpit kësaj partie,” u shpreh Balla.

"Basha duhet të kërkonte ndjesë publike për përfshirjen e turpshme, Salianji ka vënë në shërbim edhe gazetarin Olldashi, që ky ka qenë edhe pjesë infiltrimi edhe nga SHISH që e bën edhe më të  rëndë këtë histori puçi", theksoj deputeti socialist.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2019 - 12:28

Kaloi si pa u vënë re për shkak të zhvillimeve intensive dhe akteve të dhunës, por një prej deputeteve të Grupit Parlamentar të PD ka qenë kundër këtij skenari.

Postuar: 17/02/2019 - 11:29

Kryeministri Edi Rama zhvilloi dje një takim me qytetarët në Vlorë, që për nga pjesëmarrja u kons

Postuar: 17/02/2019 - 11:05

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas shoqërimit të rreth 40 protestuesve dje në

Postuar: 17/02/2019 - 10:59

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, njëherazi drejtuesi politik i qarkut të Elbasanit,

Postuar: 17/02/2019 - 10:12

Ministri për Diasporën Pandeli Majko është një nga politikanët shqiptarë që gëzon dhe shtetësinë

Postuar: 17/02/2019 - 09:57

Në të njëjtën kohë që në Tiranë u mbajt protesta e thirrur nga opozita, kryeministri Edi Rama org

Postuar: 17/02/2019 - 09:43

Deputetja e PD, Orjola Pampuri ka dënuar reagimin policisë, të cilët pasi sulmuan skelën e vendos