Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sezoni turistik, OSBE dhuron lexues portabël të pasaportave për Policinë e Kufirit

Postuar: 13/06/2018 - 16:07

Vizitorët e shumtë që do të hyjnë këtë verë në vendin tonë nga vendet fqinjë do të përballen me më pak radhë në pikat e kalimit kufitar.Kjo falë gjashtë lexuesve portabël të pasaportave që iu dhuruan sot Policisë së Shtetit nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri.

“Një lajm i mirë për Policinë e Kufirit dhe Migracionit në këtë fillim sezoni turistik…

Vizitorët e shumtë që do të hyjnë këtë verë në vendin tonë nga vendet fqinjë do të përballen me më pak radhë në pikat e kalimit kufitar, falë gjashtë lexuesve portabël të pasaportave që iu dhuruan sot Policisë së Shtetit nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri. Ata do të shpërndahen fillimisht në pikat e kalimit kufitar Morinë, Muriqan, Kakavijë e Kapshticë. Kjo është hera e parë që policia shqiptare do të përdorë lexues pasaportash portabël”, thuhet në faqen në “Facebook” të Prezencës së OSBE në Shqipëri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 22:44

Kathlwn Kavalec, e nominuar nga presidenti Donald Trupm si ambasadore në Tiranë për të pasuar Donald Lu-në, duhet të zhvillonte seancën dëgjimore në senat, por ajo nuk ëhstë paraqitur.

Postuar: 17/08/2018 - 22:15

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot me një video të pishave të Parkut të Divjakës të filmuar

Postuar: 17/08/2018 - 20:44

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni Berisha ka sulmuar policinë, pas 9 kg drogë të

Postuar: 17/08/2018 - 20:17

Zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz para largimit të tij nga Shqipëri, pasi i mbaron m

Postuar: 17/08/2018 - 18:26

Deputeti socialist Jurgis Çyrbja, ka reaguar pas akuzave te PD, se është i lidhur me bandën e Shu

Postuar: 17/08/2018 - 17:47

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën në Ballkan.

Postuar: 17/08/2018 - 17:46

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ka bërë thirrje qeverisë dhe Ministrisë së