Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sfidoi publikisht Kryemadhin dhe bëri deklaratën e fortë për Berishën, pedagogu “i përvishet” Lefter Kokës

Postuar: 20/02/2019 - 13:34

Vendimi i deputetit të LSI, Lefter Koka ishte i papritur dhe ngjalli shumë reagime nga figura të shumta politike. Koka nuk pranoi ta djekte mandatin, duke i dalë kundë Monika Kryemadhit. Pas këtij vendimi reagoi me një deklaratë të fortë edhe ndaj ish kryeministrit Sali berisha.

Aktivisti Ergys Mërtiri ka ironizuar vendimin e deputetit të LSI, Lefter Koka.Në një reagim në rrjetet sociale, aktivisti dhe sociologu ironizon deklaratën e Kokës, duke thënë se po të ishte ashtu siç pretendon deputeti, do të ishte dëgjuar më shpesh duke përcjellë zërin e tyre në parlament.

Statusi:

Lefter Koka ka vendosur te mos djege mandatin e tij, sic thote vete, ne respekt te qytetareve qe e kane votuar. Nuk e di, kush e ka pare ndonjehere Koken ne parlament dhe kush e ka degjuar ndonjehere te flase per te percjelle zerin e qytetareve qe e kane votuar, por ky zell per tu bere deputet prej verteti tani qe nuk ka me parlament me ngjan si zelli i studenteve te FRESH-it qe, kur gjithe vitin rrine ne kafe, u kujtuan te behen te rregullt ne leksione pikerisht kur studentet bojkotuan mesimin per proteste.
Tashme kemi edhe deputete petroninsa.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa