BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x

Politike

Sharje e ofendime të rënda/ “Hiena ha vetëm mish, Rama ha vetëm një gjë...”, Spaho nuk përmbahet pas fjalës së kryeministrit: Na tha gomarica, të paktën të na thoshte gomer

Sharje e ofendime të rënda/ “Hiena ha vetëm mish, Rama ha

Deputeti i Partisë Demokratrike, Edmond Spaho, ka dalë në foltoren e Kuvendit menjëherë pas fjalës së gjatë të kryeministrit Rama, për Portin e Durrësit, ku nuk munguan edhe akuzat dhe frazat ofenduese për opozitën.

Spaho në fjalën e tij dhe se ndaj kryeministrit duhen marrë masa për fjalët që i drejton opozitës.

Na quajti, gomarica, të paktën të na quante gomer” tha Spaho ndër të tjera.

Po ashtu ai shtoi: “Ramën po ta krahasonim me ndonjë kafsh do t’i përshtatej heina, sepse hiena ha vetëm mish, ndërsa Rama ha vetëm një gjë…”.

Pjesë nga debati:

Rama: Do të ketë dy porte moderne tregtare, njëri në Vlorë është në ndërtim dhe tjetri në Porte Romano…

Nuk keni asnjë shans të na pengoni dot, për tërë të zezat që gojët kanë nxjerrë me furi ndaj meje , u kam lënë Zotin sepse mendoj që vetëm ai mund të zgjidhe të pazgjithshmen, por sot po ju lë ju të paudhëve që hoqët gozhdën dhe ju mbeti vrima, Faik Beun…

Ndër turinjtë më të dendur të Shqipërisë duhet vënë re ai që është gati për të vdekur për kombin. Erdhi koha të ngrihesh dhe të kapërcesh me vrap…

Spaho: Pasi dëgjova heroizmat që paska bërë kryeministri dhe kuptova që Shoqërisë i paska ndrirë fati, desha të di nga ministra Financave, dje BE dha një sinjal për Portin e Durrësit. Arsyetimi ishte se marrëveshja që diskutohet  nuk është në përputhje me ligjin. Tre nenet që i dini, i keni dhënë përgjigje BE për këtë. Ministrja foli gjysmë ore dhe kryeministri një orë… Nuk na sqaruat kush do ta ndërtojë portin e ri të Durrësit. Zhvillimi i një vendi mund të kërkojë kapacitete shumë të mëdha…Shërbimet  sotme të portit të Durrësit do të transferohet në Porto Romano…Kam një pyetje me kryeministrin , përse i mashtron qytetarët shqiptarë, që do të jetë porti më i madh? Folët për heroizmat e mëdha që keni bërë në Dubai, na i tregoni sepse ne kemi parë heroizma mbi biftekun e florinjtë tek Nusreti. Ne video pamë vetëm si ishit lëshuar mbi bifteqe. Na tha gomarica, të paktën të na kishte thënë gomere, sharlantanë të paudhë…Loli dhe Konicën nuk e kam lexuar aq sa kryeministri apo Elisa…

Alibeaj: Kishte idenë për të ngritur peshë patriotizmin për të mirat që po u bën shqiptare. Është i njëjti fjalim që mbajti për inceneratorët. E njëjta gjë , por ajo që ndodh sot është një skenë e parë që do t’i paraprijë numrit të deputetëve ministrave negociatorëve që janë mishi për top për të shkuar pas hekurave. I vetmi që ruhet është ai që mblodhi plaçkën dhe iku, ai nuk ka hedhur firmën. Gjuha e fakteve është gjuha më e thjeshtë dhe duhet të shkojë në veshin e çdo shqiptari.

Më të lexuarat