BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Politike

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka sqaruar vendimin për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ajo tha se vendimi është bazuar në fakte. Në intervistë ajo ia bëri të qartë drejtësisë se tani duhet të veprojë për Berishën, pasi vendimi i DASH mjafton për indicie.

“Nëse abuzon me korrupsion, tani është koha për të ndaluar. Ka të bëjë me korrupsionin. Procesi merr vite dhe nuk bëhet brenda ditës, nuk bëhet me teori konspirative. Ideja se kjo është hakmarrje politike, apo se nuk na pëlqen pozicioni i dikujt mbi Kosovën, është se kjo është fantazi. Ja faktet. Mbi 200 persona akuzohen për korrupsion domethënës, në këtë proces ka qindra njerëz dhe ekzaminojnë çdo provë. Kur arrijnë në tryezën e sekretarit të shtetit, sekretari ka sigurinë se fakti. E dini sa emra janë që kur i pa publiku tha “ua sa surprizë”, 0! E dini sa ia kanë dalë që të kthejnë pas vendimin? 0! Nuk jeni përjashtim rregulli. Provat i keni para syve. I ikën ndjekjes penale sepse dolën mbi ligjin. Askush nuk është mbi ligjin”, tha Yuri Kim.

Më të lexuarat