BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

“SHBA po i filtron në Shqipëri, ata vijnë nga...”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për afganët e strehuar në vendin tonë

“SHBA po i filtron në Shqipëri, ata vijnë nga...”,

Avokat Spartak Ngjela ka dalë me një deklaratë të fortë në lidhje me afganët që kanë mbërritur në vendin tonë. Ngjela tha për emisionin Breaking, se për ta paguan për çdo gjë SHBA dhe se Shqipëria do të shërbejnë si një vend tranzit.

Jo vetëm kaq, por sipas Ngjelës ata po studiohen se kush janë para se të dërgohen në SHBA.

“Nuk dihet kush janë ata, se aty është toka ku ka lindur terrorizmi islamik. Dhe prandaj duhej një filtër para se t’i dërgojnë në SHBA.  Dhe i sollën në Shqipëri, se është vendi më partner i SHBA-së, të jemi realistë, ne dhe Izraeli jemi.

Në Izrael nuk i çonte dot për shkak të disa problemeve, dhe prandaj i sollën këtu. Po i paguajnë vetë se i çuan në hotele luksoze, dhe nga kjo fiton tregu shqiptar. Ëashington-i i paguan ata, se janë transit këtu, dhe Shqipëria nuk humbet asgjë. Duhen parë kush janë këta, se mund të jenë kamikazë, mund të mos jenë asnjëri prej këtyre por SHBA bën detyrën, i kontrollon,” tha Ngjela.

Më të lexuarat