Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shehi ngre alarmin: Policia nuk është në gjendje të luftojë krimin, shkak vëllai i ministrit

Postuar: 20/09/2018 - 22:46

Politikani i njohur Dashamir Shehi i ftuar në "360 Gradë", tha se trupa e policisë nuk është në gjendje të luftojë krimin, duke shtuar se ministri i Brendshëm duhet të largohet për shkak të vëllait të tij.

Pjesë nga debatet: 

Shehi: Policia është bërë një trupë problematike. Nuk është në gjendje ta bëjë detyrën. Ka vite kjo punë. Ai Tahiri nuk është se qe i rrezikshëm sepse thjesht la të mbillet drogë. Absolutisht kjo është kriminale, por sepse përdori policët për të numëruar drogën, për të numëruar parcelat, i bëri brigadierë. E përdori trupën e policisë në mënyrë kaq të hapur sa ka pasur shkelje kushtetuese të rënda. Nëse e mbani mend, policët kur u largua, policia doli me parullë me uniforma të policisë. Thua se kjo është policia e Partisë Socialiste. Në cilin shtet mund të ndodhi kjo?!

Trupa e policisë nuk është në gjendje më të përballet me krimin. Kush është ai shqiptar i varfër që kur të hedh në rrugë shteti, të marrë pushkën dhe t'i bie atij vrasësit që një natë përpara mund të ketë qenë duke ngrënë darkë me drejtorin e policisë, me zv/ministri, edhe me ministrin.

Ai ministri duhet të largohet,jo se është i pazoti, jo se mund ta shtyjë i vëllai për të qenë kriminal, mjafto edhe thjesht statusi që ty të ka rënë sepse ka humbur të drejtën të drejtojë detyrën institucionale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 14:59

Këshilltari demokrat i PD-së në Bashkinë i Tiranës, Kreshnik Çollaku i ftuar në studion e lajmeve në “Fax News”, ku ka komentuar protestën e studentëve që vijon tashmë prej 10 ditësh.

Postuar: 14/12/2018 - 14:34

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se Parlamenti mund të

Postuar: 14/12/2018 - 14:04

Ish-kryeparlamentarja Jofezina Topalli shprehet se Kreu i PD Lulzim Basha ka thyer traditën dem

Postuar: 14/12/2018 - 13:36

Kryeministri Rama i ka adresuar sot mesazhin e radhës studenteve protestues.

Postuar: 14/12/2018 - 13:10

Komisioni i Venecias e ka ndryshuar draft opinionin për Shqipërinë duke i hapur rrugë kështu Kuve

Postuar: 14/12/2018 - 13:03

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur pretendimeve të Edi Ramës për vettingun në politi

Postuar: 14/12/2018 - 12:58

Edi Rama nëpërmjet një postimin në Twitter ka ironizuar hapur rektorin Mynyr Koni, i cili e akuzo