Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shehu i kthehet keq presidentit: E kalove cakun dje, i pacipë

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një studio televizive, ku u shpreh se Berisha ka qenë argat i Millosheviçit dhe e ka furnizuar atë me armë që të vazhdonte gjenocidin në Kosovë.

Shehu thotë se nuk ka dashur të shprehet më parë për këto deklarata, pasi i cilëson si paranojake dhe pa bazë.Ish-deputeti demokrat shton se t’i veshësh Shqipërisë vellon e islamizimit radikal është diçka e pacipë.

 “Unë nuk kam dashur të shprehem. Sepse më janë dukur shumë vulgare dhe paranojake, pa bazë.  Dikur Thaçi ka qënë promotor i Shqipërisë, një nga urat e lidhjes tonë me Kosovën, për çdo lëvizje liridashëse në Kosovë, por dje kaloi cakun me Berishën, e kaloi në një njollosje të Shqipërisë, duke përdorur po ato argumetnta që përdorën keqdashësit e Shqipërisë. Një Kosovë e re është jashtë thundërës të Millosheviçit.Ti veshësh Shqipërisë vellon e islamizimit radikal është e pacipë dhe e turpshme. Unë s’jam prokuror, unë jam politikan. Por, them se diplomacia jonë ka pasur çështje integritetin e kosovarëve.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 23:57

Pas shoqërimit në komisariatin e policisë Elbasan ka reaguar kryetari i PD-së Aurel Bylykbashi. Bylykbashi thekson se vazhdon që ti qëndrojë besnik të gjitha fjalëve që ka thënë në deklaratën e tij.

Postuar: 25/06/2019 - 23:51

Kryeministri Edi Rama i ka surprizuar të gjithë shqiptarët me një video që ka publikuar në rrje

Postuar: 25/06/2019 - 23:44

Kur kanë mbetur edhe pesë ditë nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, duket se kompromisi është i pamun

Postuar: 25/06/2019 - 23:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në një deklaratë telefonike për emisionin &ldquo

Postuar: 25/06/2019 - 23:15

Moderatorja Sonila Meço është ‘përplasur’ me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha

Postuar: 25/06/2019 - 23:02

Ditën e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” ka pasur një debat të ashpër mes Left

Postuar: 25/06/2019 - 22:55

Erisa Xhixho, nënkryetare e LSI-së në studion "5 pyetje nga Babaramo" deklaroi se opozi