Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shembja e Teatrit, Erion Veliaj takon “fshehurazi” regjisorin që kundërshton projektin

Postuar: 23/06/2018 - 19:54

Prej disa muajsh artistët po protestojnë kundër shembjes së godinës historike të Teatrit Kombëtare dhe nuk pranojnë propozimin e paraqitur nga Ministria e Kulturës dhe Bashkia e Tiranës për ndërtimin e një teatri të ri. Projekti i teatrit, paraqitur nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është një nga pikat që po diskutohet gjatë dhe që nuk po negociohet duke hasur kundërshtimin e shumë artistëve, pavarësisht dëgjesave të zhvilluara. Një nga zërat që ka qenë më së shumti kundër prishjes së Teatrit Kombëtar dhe cënimit të territorit të tij është dhe regjisori Alert Çeloaliaj. Po një një foto të siguruar nga Faxweb.al duket kryebashkiaku Erion Veliaj i cili po mundohet të negociojë “fshehurazi”, pa praninë e kamerave, me regjizorin, shkruan Faxnews.

Ndërkohë që duket qartë se regjisori Çeloaliaj vazhdon të kundërshtojë propozimet që po i bën Veliaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/07/2018 - 22:26

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato e pyetur nëse ndihet e rrezikur pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama për ministrat e qeverisë se nëse nuk arrijnë objektivat dhe rezultojnë më të d

Postuar: 16/07/2018 - 22:20

Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur të humorit, Fadil Hasa, ka prekur jo vetëm familjarët, mi

Postuar: 16/07/2018 - 21:56

Kryeatri i Partisë Agrare, ka komentuar idenë e hedhur për djegien e mandateve.

Postuar: 16/07/2018 - 21:35

Kreu i Partisë Agrare dhe Ambjentaliste Agron Duka, në emisionin “Pesë pyetjet me Babaramon

Postuar: 16/07/2018 - 20:59

Deputetja e Partisë Demokratike në Qarkun e Vlorës, Nada Meçorapaj i ka bërë thirrje Ministrisë s

Postuar: 16/07/2018 - 19:58

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit

Postuar: 16/07/2018 - 18:46

Prej kohësh tashmë të rinj nga forumet rinore të PD dhe LSI kanë nisur protesta kundër qeverisë d