BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Politike

‘Shengeni Ballkanik’, ankohet Meta ndaj Ramës: Nuk është konsultuar me mua

‘Shengeni Ballkanik’, ankohet Meta ndaj Ramës: Nuk

Presidenti Ilir Meta thotë se Rama nuk është konsultuar me të për “Shengenin Ballkanik”, por sipas tij kjo nuk përbën problem.I ftuar në emisionin Opinion, Meta ironizoi, duke thënë se nuk ndalon askënd të takohet apo të bëjë foto. Sipas Presidentit, çdo inciativë rajonale duhet t’i shërbejë faktorizimit të Shqipërisë dhe shqiptarëve.


“Unë nuk ndaloj asnjë inciativë të askujt për tu takuar, për të bërë foto, etj. Unë nuk kam pasur asnjë konsultim.Nuk është ky shqetësimi im. Problemi është se cdo iniciativë rajonale duhet ti shërbejë faktorizimit të Shqipërisë dhe shqiptarëve.Shqetësimi im është që nisma të tilla duhet të diskutioheon me aktorë të biznesit dhe njerrëzit që kanë disa vlera. Nuk e kuptoj një inciativë rajonale kur nuk diskutohet në fillim me Kosovën”, tha Meta.