Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Shengeni Ballkanik’, ankohet Meta ndaj Ramës: Nuk është konsultuar me mua

Postuar: 14/11/2019 - 22:40

Presidenti Ilir Meta thotë se Rama nuk është konsultuar me të për “Shengenin Ballkanik”, por sipas tij kjo nuk përbën problem.I ftuar në emisionin Opinion, Meta ironizoi, duke thënë se nuk ndalon askënd të takohet apo të bëjë foto. Sipas Presidentit, çdo inciativë rajonale duhet t’i shërbejë faktorizimit të Shqipërisë dhe shqiptarëve.

“Unë nuk ndaloj asnjë inciativë të askujt për tu takuar, për të bërë foto, etj. Unë nuk kam pasur asnjë konsultim.Nuk është ky shqetësimi im. Problemi është se cdo iniciativë rajonale duhet ti shërbejë faktorizimit të Shqipërisë dhe shqiptarëve.Shqetësimi im është që nisma të tilla duhet të diskutioheon me aktorë të biznesit dhe njerrëzit që kanë disa vlera. Nuk e kuptoj një inciativë rajonale kur nuk diskutohet në fillim me Kosovën”, tha Meta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 14:10

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetarin e Top Channel ka zbardhur takimin me Erdogan. Ai ka theksuar se ka qenë një takim pune dhe se Erdogan ka telefonuar për ndihmë disa vende të tjera myslimane.

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e

Postuar: 08/12/2019 - 13:41

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte në qytetin e Peqinit, p

Postuar: 08/12/2019 - 13:24

Mbrëmjen e kaluar, në emisionin “Shiko kush luan” ishte i pranishëm edhe kryetari i b

Postuar: 08/12/2019 - 13:12

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në konferencën e investitorëve myslimanë që po mbahet në Tu

Postuar: 08/12/2019 - 13:00

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka përkujtuar sot 29-vjetorin

Postuar: 08/12/2019 - 13:00

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe t