BREAKING NEWS

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të fortëve' të Krujës dhe të Elbasanit: Përgjigjuni brenda 48 orësh! (EMRAT)

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të
x

Politike

Shenja bashkëpunimi me qeverinë nga LSI? Kryemadhi pret në zyrë ambasadoren: Për negociatat do ndjekim shembullin e ...

Shenja bashkëpunimi me qeverinë nga LSI? Kryemadhi pret në

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka pritur në një takim në seli ambasadoren e Kroacisë, Bujas Juraga.

Takimi u zhvillua me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores Juraga në Tiranë.
 
Në bisedë me ambasadoren kroate Bujas Juraga, Monika Kryemadhi u shpreh se Shqipëria në rrugën e saj drejt integrimit europian ka si shembull Kroacinë e cila u anëtarësua në familjen europiane me shpejtësi.
 
“Siç Kroacia gjeti rrugën e duhur dhe u anëtarësua me shpejtësi në BE, ashtu dhe ne duhet të ndjekim shembullin e saj, ku axhenda për integrimin europian duhet të jetë mbi çdo axhendë politike”, u shpreh Kryemadhi.