BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Politike

Shfaqet ish kryeministri Fatos Nano, shikoni gjestin e veçantë për banorët e Astirit

Shfaqet ish kryeministri Fatos Nano, shikoni gjestin e veçantë

 Ish-kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano, këtë pasdite kanë kaluar me makinën në zonën e unazës së Re, por tek "Astiri" si çdo pasdite, banorë të zonës mbështetur nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, kanë dalë në protestë kundër projektit të Unazës së Madhe. 

Banorët bllokojnë rrugën duke mos lejuar kalimin e makinave. Por në një foto që ka shpërndarë Partia Demokratike në grupin në Whatsapp, shihet ish kryeministri Fatos Nano pasagjer, teksa makinën e drejton bashkëshortja e tij Xhoana Nano. Kjo e fundit i ka përshendetur me dorë protestuesit, ndërsa Fatos Nano është fotografuar teksa jep "OK" duke bëre shenjën me dorë.