BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,

Gazetari Ardit Hoxha ka ‘zënë ngushtë’ kandidatin e primareve në Tiranë Ilir Alimehmeti.

Hoxha i është drejtuar duke i thënë se nëse ka ndonjë ‘kleçkë’ përsa i përket shifrave të votuesve pasie numri i publikuar nga Alimehmeti është në mospërputhje me atë që është publikuar nga PD-së zyrtare.

Alimehmeti në një intervistë për emisionin ‘Review’, i është përgjigjur duke i thënë se vëzhgimi ka problemet e veta.

Pjesë nga biseda

Hoxha: Mospërputhje të shifrave?

Alimehmeti: Përditësimi i fundit nga unë ka qenë në orën katër pasdite. Tani po i përditësojmë sipas verbaleve që kanë ardhur nga komisionerët dhe ajo është shifra e saktë.

Hoxha: Përditësimi i orës katër nga ana juaj është më i vogël se përditësimi i PD në orën 3, ka ndonjë kleçkë që fshihet?

Alimehmeti: Vëzhgimi ka problemet e veta , nuk është gjithmonë i rregullt dhe i saktë. Në total do shihni te verbalet zyrtare.

Ndër të tjera Alimehmeti tha se procesi i primareve ka ecur shumë mirë.

“Procesi ka ecur në mënyrë shumë korrekte. Numërimi ende nuk ka filluar. S’ka pasur parregullsi. Nisi si ditë feste të mbaroj si ditë festë. Numrat që kanë qenë në lista shumica më e madhe ka qenë anëtarësia, shumë pak ka pasur simpatizant. Primaret  kanë qenë të hapura. Vota është e anëtarëve kemi parë se sa ka pas regjistrime, sa ka pasur anëtarë”- shtoi ai.

Më të lexuarat