Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

SHISH-i e pranon se Rusia po përpiqet ta rrisë ndikimin në Shqipëri, befason me deklaratën Spartak Ngjela: Kjo është në favorin tonë...

Postuar: 14/03/2019 - 21:16

Përpjekjet e Rusisë për të influencuar në Shqipëri janë në rritje, ka thënë kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Helidon Bendo.

Avokati Spartak Ngjela ka shtuar se këtë e kanë thënë dhe ndërkombëtarët. Sipas tij kjo situatë është në favorin tonë pasi fakti që ka konflikt dhe ne jemi me SHBA-në.

Spartak Ngjela tha:

“Kanë folur edhe ndërkombëtarët për influencën ruse. Unë i kam denoncuar i pari, por ata nuk bënin dot gjë sepse e impenjon politikën  e lartë Amerikane që të ketë më shumë afekt. Ne e kemi favor, sepse sa më shumë të ndërhynë ata e kemi në favor për shkak të përplasjeve me aleatin tonë. Unë tani po flas politikisht, këtë nuk e kemi disfavor. Ata e kanë rritur tensionin, dhe nuk ka folur shërbimi ynë ka folur edhe politika ndërkombëtare. Problemi është që nuk ka rëndësi që është e vërtetë apo jo, por e rëndësishmja është që luhet diçka. Fakti që ka konflikt dhe ne jemi me të fortit natyrisht që jemi në favor”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 19:58

 Deputeti Myslym Murrizi i ka kthyer një përgjigje të hidhur Presideniti Ilir Meta, pas deklaratës së këtij të fundit se për të zgjidhur krizën politike në vend, ishte i gatshëm jo vetëm të linte mandatin por të

Postuar: 20/03/2019 - 19:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale, tregon se gjatë vi

Postuar: 20/03/2019 - 19:26

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i është bashkuar protestës së banorëve të Astirit duke deklarua

Postuar: 20/03/2019 - 19:10

Ndërsa nga Ilir Meta vijnë deklarata të forta për zgjidhjen e krizës, dy drejtuesit e partive kry

Postuar: 20/03/2019 - 18:44

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i pranishëm në protestën e sotme t

Postuar: 20/03/2019 - 18:40

Presidenti Ilir Meta deklaroi nga Pogradeci  tha se do të ishte gati të jepte dorëheqjen nga

Postuar: 20/03/2019 - 18:21

Ish-deputetët e LSI-së janë bashkuar protestës së banorëve të Unazës së Re.