Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkarkimi i Besnik Muçit, ish ministri i Berishës bën reagimin e papritur

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po e bëjnë juristë fabrikash këpucësh dhe peshku.

“E ka mbushur vettingun me juristë fabikash këpucës dhe fabrikash peshku”, akuzoi Noka.

Sa i përket shkarkimit që Komisioni i Posaçëm i Apelimit i bëri sot anëtarit të betuar të Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi, ish deputeti demokrat deklaroi se, gjyqtari është një person serioz, i cili po kryqëzohet padrejtësisht.

“Për mua ka rëndësi të kryqëzohet dhe të eleminohet politikisht një person që ka qenë në drejtësi prej kaq vitesh dhe është konsideruar dinjitoz dhe kalon vettingun. Se është Flamuri, se është Denisi apo Fatosi e Arlindi nuk ka asnjë lidhje se është Flamuri më i keq se Denisi s’ka lidhje kjo. Thelbi është që ti me 100 e ca milion të padeklaruara, zotri kalon vettingun dhe bëhesh babai i drejtësisë dhe ky zotëria tjetër me 40 milek të padeklaruara kryqëzohet”, deklaroi Flamur Noka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:58

Në Shqipëri parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të kandidatit Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:33

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë” tha se kryeministri Rama nuk

Postuar: 05/12/2019 - 22:08

Nesër do të bëhet prezantimi i Prokurorit të ri të Përgjithshëm, Olsian Çela i cili u zgjodh sot

Postuar: 05/12/2019 - 22:00

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi është shprehur në një linjë me kryeministrin Rama sa i takon abuziv

Postuar: 05/12/2019 - 21:51

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi, i cili është caktuar nga  kryeministri për të përballuar situ

Postuar: 05/12/2019 - 21:42

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi pranoi që ka patur një plasaritje të vogël në shtëpinë e tij ng

Postuar: 05/12/2019 - 21:36

Spartak Ngjela i ftuar në emsionin ‘360 gradë’ tha se kryeministri Edi Rama nuk e di