BREAKING NEWS

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e menjëhershme dhe del me deklaratën ‘bombë’: I akuzuari kryesor është Sali Berisha. Ja çfarë fshihet pas vendimit

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e
x

Politike

Shkarkimi i Ilir Metës, Rudina Hajdari bën deklaratën e fortë për Zërin e Amerikës

Shkarkimi i Ilir Metës, Rudina Hajdari bën deklaratën e

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për Zërin e Amerikës për situatën në vend dhe zhvillimet e fundit. Ajo përshkroi një situatë të vështirë, në krizë duke theksuar se duhet të gjenden zgjidhjet e duhura.

Ajo gjithashtu ka foli për mbështetjen e opozitës së re në parlament ndaj shumicës për shkarkimin e Presidentit të Republikës.

 Hajdari tha se zoti Meta zgjodhi një rrugë jolegjitime për ‘i dhënë zgjidhje krizës.
“Zoti Meta zgjodhi një rrugë jolegjitime për t’i dhënë zgjidhje krizës. Nuk zbatoi parimet kushtetuese. Ai ka shkelur disa pika të Kushtetutës së Shqipërisë. Ka premtuar një zgjidhje që nuk zbatohet dot, nuk gjen rrugë institucionale. Por do kemi një gjykatë kushtetuese që do e gjykojë vendimin e Presidentit. Data e re nuk solli një zgjidhje konkrete”, u shpreh ajo.