Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkarkimi i Ilir Metës, Spartak Ngjela tregon se kush e ka në dorë fatin e presidentit

Postuar: 20/09/2019 - 15:28

Avokati Spartak Ngjela, thotë se Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit ishte i detyruar të zgjaste me dy muaj punimet sepse duhet të presë raportin e Komisionit të Venecias.

Ngjela u shpreh se çfarë të thotë Venecia do të vendoset.

“Ka qenë i detyruar se mesa pashë arsyetimin, po pret vendimin e Venecias. Derisa i kërkuan mendim Komisionit të Venecias do të presin se çfarë thotë Venecia. Por kini parasysh se atë që thotë Venecia, ajo do të vendoset. Këtu kam qenë kur ju kam thënë se kanë bërë gabim, atë duhet ta bënte Gjykata Kushtetuese”, tha Ngjela në Ora News.

Me 7 vota pro dhe 2 kundër, Komisioni Hetimor i ngritur për hetimin me qellim shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, miratoi paraditen e djeshme kërkesën për zgjatjen me dy muaj të punimeve. Kjo kërkesë tashmë do ti kalojë kuvendit, për miratim në seancën e datës 3 tetor.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, me një shënim në “Facebook” thekson se grupet parlamentare të Parlamentit Europian kanë depozituar sot mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre

Postuar: 23/10/2019 - 13:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e b

Postuar: 23/10/2019 - 12:19

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku me një deklaratë për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Ram