Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ publikon shkresën: Pse rrëzohen pretendimet e PS

Postuar: 14/11/2017 - 19:41

Partia Socialiste kërkoi shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri me arsyetimin se ka shkelur ligjin për rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, pasi nuk ka njoftuar anëtarët e KQZ me kërkesën e Prokurorisë për Kapllanajn.

Por nga KQZ ka dalë një shkresë, drejtuar anëtarit të komisionit Hysen Osmanaj ku shpjegon mbërritjen e informacionit nga Prokuroria dhe vendosjen në dispozicion të anëtarëve. Në shkresë thuhet se nga prokuroria ka mbërritur informacioni në datën 16 tetor në KQZ dhe është protokolluar.

Po në datë 17 tetor, sipas KQZ është bërë nxjerrja e këtyre shkresave nga zyra e Kryetarit të KQZ-së dhe dorëzimi për anëtarët e KQZ-së, tek sekretarja Elona Dai, e cila ka nënshkruar në regjistrin përkatës për marrjen në dorëzim të këtyre shkresave me numër kopje gjashtë.

Me shkresën e publikuar, KQZ hedh poshtë pretendimet e PS që Zguri nuk i kishte vënë në dijeni anëtarët e KQZ-së për dokumentin e prokurorisë. Megjithatë PS ka nisur procedurat për shkarkimin e kreut te KQZ Klement Zgurit me pretendimin se nuk ka lajmëruar anëtarët e KQZ.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2017 - 22:52

Projekti 1 miliard i qeverisë Rama sipas Koço Kokëdhimës është një lloj fajde. Në studion e "Ekopolitike" me Aurora Sulçen, Kokedhima tha se ky projekt është borxh i pastër që do shlyhet në disa vite.

Postuar: 17/11/2017 - 21:45

Operacioni i Pastrimit të Shqipërisë do të nisë në 24 nëntor dhe do të përfundojë në 24 maj të 2018.

Postuar: 17/11/2017 - 21:19

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka udhëtuar jashtë vendit për arsye familjare.

Postuar: 17/11/2017 - 21:16

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, person nën hetim nga prokuroria, ka udhëtuar këtë të premte drejt Gjermanisë, vend anëtar i hapësirës Shengen.

Postuar: 17/11/2017 - 20:54

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim pune prej dy orësh me drejtuesit e policisë së Elbasanit.

Postuar: 17/11/2017 - 20:48

Qeveria ka negociuar me me TAP për të ndërtuar nga ae para ujësjellësin e Mbrostarit, në Fier.

Postuar: 17/11/2017 - 20:17

Ditën e sotme u çelën në Tiranë punimet për takimin tre-ditor me Ambasadorët e Shqipërisë në botë për “Ridimensionimin e Diplomacisë Ekonomike Shqiptare: Sfida dhe Mundësi