BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

Shkarkimi i Metës/ Felaj zbulon detaje: Komisioni Hetimor do bëjë një raport të plotë, brenda 3 javësh do të...

Shkarkimi i Metës/ Felaj zbulon detaje: Komisioni Hetimor do bëjë

Deputetja e PS, Ermonela Felaj e ftuar në “Breaking” ka folur rreth Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta.

Felaj u shpreh se Meta bëri thirrje publikë për veprime të dhunshme, e kjo nuk është aspak e tolerueshme. Sipas saj, me këto veprime Meta ka hedhur tej kostumin e presidentit.

Më pas Felaj shtoi se do të bëjnë që vota të jetë sa më anonime në Kuvendin e Shqipërisë për shkarkimin e presidentit

“Përfaqëson imazhin e vendit, Shqipërisë. E banalizoi tërësisht institucionin dhe kjo është e patolerueshme. Sjellja e Komisionit do të jetë tërësisht serioze. Do të jetë një raport i plotë i veprimeve të Metës. Nuk e merr vendimin Kuvendi për shkarkimin e presidentit, por Gjykata Kushtetuese, e raporti duhet të jetë i arsyetuar dhe i plotë.  Është një plan hetimor mjaft serioz me të gjitha të dhënat e faktet Brenda 3 javësh do të kemi raportin publik. Jo se nuk e ka shkelur edhe herë të tjera kushtetutën, por kësaj radhe shkoi shumë, shumë larg”, tha Felaj.

E pyetur nëse përbën vepër penale, Felaj tha se beson se raporti do ta përmbajë edhe këtë gjë.

“Sjelljet e Metës kanë qenë në sy të të gjithëve, me zë e figurë, përbën vepër penale që është në kodin penal”, tha ajo.

Më të lexuarat