Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkarkimi i Metës/ Rama zbulon vendimin e fundit, mësohet çfarë do ndodhë nesër

Postuar: 25/06/2019 - 10:42

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh se procesit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra shumica do i shkojë deri në fund.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh se procesit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra shumica do i shkojë deri në fund. Gjatë një takimi me banorët e Njësisë Administrative Nr.2, ku ishte e pranishme edhe anëtarja e Komisionit të Ligjeve, Vasilika Hysi, kryeministri e pyeti se si po ecën procesi për shkarkimin e kreut të shtetit. "Nesër kemi raportin dhe e vendos seanca" tha deputetja e PS-së. Ndërsa më pas Rama shtoi me vendosmëri se 'Duhet çuar deri në fund ai proces, kjo është një hata Kushtetuese dhe institucionale" tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 17:20

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në “News 24” komentoi  faktin që presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpallur non grata ambasadorin e OSBE, Bernd Borchadt.

Postuar: 18/11/2019 - 17:10

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 17:03

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur menjëherë reagimit të zëdhënëse

Postuar: 18/11/2019 - 16:58

Ish deputeti demokrat, Flamur Noka, mbështet vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur &ld

Postuar: 18/11/2019 - 16:54

Në daljen e saj për mediat, kryetarja e LSI-së,Monika kryemadhi ka bërë shkaktar të kësaj krize p

Postuar: 18/11/2019 - 16:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar për ngërçin në Gjykatë Kushtetuese.

Postuar: 18/11/2019 - 16:35

Vetëm pak minuta më parë presidenti Ilir Meta i dërgoi Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në